اینترنت تلفن همراه و مشکلات شبکه محدود به عدم اتصال به اینترنت در حین استفاده از شبکه اینترنت همراه هستند . اما بیشتر کاربران سوال ” چرا اینترنت من خیلی کند است ؟” را می پرسند . مسائل مربوط به سرعت اتصال اینترنت هر از گاهی ممکن است اتفاق بیفتد ، اما بیایید اعتراف کنیم که این مشکل زیاد آزار دهنده نیست . با این حال زمانی که اینترنت تلفن همراه کار نمی کنند ، این می تواند مشکل ساز باشد .

ممکن است در شرایطی اتفاق بیفتد که وضعیت دستگاه شما نشان می دهد که به اینترنت متصل هستید اما به نظر نمی رسد که اینترنت کار می کنند . یا می تواند سرعت دانلود و آپلود را بسیار کند باشد .

اگر مشکل وصل نشدن اینترنت گوشی پیدا کردید ، نگران نباشید ، زیرا روش های بسیاری برای حل آنها وجود دارد. بسیاری از این روش ها بسیار ساده هستند. در ادامه چند روش برای رفع مشکلات اینترنت آورده شده است .

1- بررسی کنید اینترنت شما تمام نشده باشد

بیشتر شرکت های مخابراتی خدمات ، اینترنت همراه را با داده های محدود ارائه می دهند . و صادقانه بگوییم ، بسیاری از ما بدون پیگیری از زمان یا حجم اینترنت ، به گشت و گذار در اینترنت و شبکه های اجتماعی ادامه می دهیم . از این رو ، اگر اینترنت تلفن همراه شما روی گوشی اندرویدی شما کار نمی کند ، این یکی از دلایل احتمالی آن است .

برای بررسی اینکه آیا حداکثر حد مجاز اینترنت گوشی همراه خود را در روز ، هفته یا ماه استفاده کردید ، فقط به کافیست به تنظیمات تلفن خود بروید . از آنجا ، به بخش استفاده از داده ” Data usage ” ضربه بزنید و در آنجا می توانید اینترنت استفاده شده را در مدت زمان خاص پیدا کنید . اگر به حد اتمام حجم اینترنت گوشی خود نرسیدید ، بهتر است به دنبال گزینه های دیگری باشید که باعث شود اینترنت تلفن همراه شما متوقف شود .

2- دستگاه خود را مجدداً راه اندازی کنید

با راه اندازی مجدد یا ریستارت دستگاه ها الکترونیکی می توانید خیلی از مشکلات دستگاه های الکترونیکی را حل کنید . تا آنجایی که می تواند جزئی باشد ، در واقع در بسیاری موارد کار می کنند . رفع مشکل وصل نشدن اینترنت ممکن است آسان به نظر رسد ، اما بعضی اوقات راه حل های ساده تنها کاری است که برای درست کردن آن لازم دارید .

ترفندی که گفتم در بسیاری از موارد کار می کنند ، همچنین می توانید با روشن کردن حالت هواپیما گوشی اندرویدی خود مشکل متصل نشدن اینترنت گوشی را حل کنید . برای انجام این کار ، به تنظیمات بروید و روی شبکه های بی سیم ” Wireless Networks ” یا اتصالات ” Connections ” ضربه بزنید . از آنجا ، حالت هواپیما ” Airplane mode ” را فعال کرده و گوشی خود را خاموش کنید ، نیم دقیقه صبر کنید و سپس گوشی اندروید خود را دوباره روشن کنید . به همان بخش تنظیمات بروید و حالت هواپیما ” Airplane mode ” را غیر فعال کنید.

پس از آن ، دوباره بررسی کنید که اینترنت گوشی شما کار می کند یا خیر . برای بررسی دقیق دوباره ، اطمینان حاصل کنید که فقط به اینترنت گوشی خود متصل هستید و مطمئن شوید که وای فای گوشی شما خاموش است .

3- بررسی کنید که حالت پرواز در دستگاه شما فعال نباشد

بسیاری از اوقات ، مشکلات تنظیمات دلیلی است که اینترنت گوشی شما کار نمی کند . اگرچه احمقانه به نظر می رسد ، فراموش کردن موارد خاص طبیعی و انسانی است . پس از فعال کردن حالت هواپیما دستگاه ممکن است فراموش کرده باشید که حالت هواپیما را غیر فعال کنید . احتمال دیگر این است که شما می توانید آن را بصورت تصادفی روشن کنید و هرگز متوجه آن نشدید .

اگر حالت پرواز دستگاه را فعال می کنید ، با رفتن به تنظیمات تلفن ، آن را غیر فعال کنید . بسته به مدل دستگاه و نسخه سیستم عامل گوشی خود ، به بخش “شبکه های بی سیم” یا “اتصالات” بروید. در آنجا “حالت هواپیما” را پیدا خواهید کرد . آن را غیرفعال کنید ، صبر کنید تا شبکه های دستگاه دوباره متصل شوند و سپس بررسی کنید که اینترنت گوشی شما کار می کند یا خیر .

4- بررسی کنید که از حالت درست شبکه استفاده می کنید

یک راه حل ساده دیگر برای مشکلات داده های تلفن همراه شما بررسی این است که آیا از اتصال صحیح استفاده می کنید یا خیر . برخی از حالت های خاص شبکه ، هر کدام محدودیت های خاص خود را دارند و بسته به نوع دستگاه شما

مدل های مختلف دستگاه ها دارای نیازهای متفاوتی هستند که به یک اتصال به اینترنت مطلوب متصل می شوند . تلفن های قادر به اینترنت 4 جی وجود دارد که با شبکه های 4 جی خوب کار می کنند ، در حالی که برخی از دستگاه ها گزینه شبکه 4 جی دارند اما در این استاندارد شبکه محدود کار می کنند . بنابراین ، حتماً بررسی کنید که آیا تنظیمات شبکه برای قابلیت های دستگاه شما بهینه است یا خیر .

تغییر حالت شبکه در دستگاه بسیار آسان است . ابتدا به تنظیمات خود بروید . سپس بخش “Mobile Data” یا “cellular data” را انتخاب کنید . از آنجا حالت شبکه ” Network Mode ” را انتخاب کرده و بهترین گزینه را برای دستگاه خود انتخاب کنید . اگر تلفن شما از گزینه 2G / 3G / 4G Auto برخوردار است ، این گزینه را انتخاب کنید تا دستگاه شما بطور خودکار سعی کند از بهترین فناوری اینترنت موجود در منطقه ای که هستید استفاده کند . پس از تغییر حالت شبکه ، دوباره اتصال اینترنت گوشی خود را بررسی کنید .

5- اتصال شبکه تلفن خود را مجددا تنظیم کنید

هر دو سیستم عامل اندروید و iOS چندین گزینه تنظیم مجدد اینترنت را ارائه می دهند که به ما کمک می کند تا بدون انجام اقدامات جدی در گوشی یا تبلت خود ، مشکلات را برطرف کنیم .

یکی از تنظیمات استاندارد که در اندروید و iOS موجود است تنظیم مجدد تنظیمات شبکه است . هر زمان که با مسئله مربوط به اینترنت گوشی ، وای فای یا بلوتوث برخوردید ، ما تنظیم مجدد شبکه برای حل مشکل کار نکردن اینترنت گوشی پیشنهاد می کنیم ، بیایید شروع کنیم .

تنظیم مجدد اینترنت گوشی اندروید :

برای تنظیم مجدد اینترنت اندروید مراحل زیر را دنبال کنید .

  • ابتدا به تنظیمات ” Settings ” دستگاه بروید .
  • بخش شبکه و اینترنت ” Network & Internet ” را انتخاب کنید .
  • در این قسمت روی آیکون سه نقطه در بالا ضربه بزنید .
  • گزینه تنظیم مجدد تنظیمات شبکه ” Network settings reset ” را انتخاب کنید.

تنظیم مجدد اینترنت گوشی iOS :

برای تنظیم مجدد اینترنت آیفون و آیپد مراحل زیر را دنبال کنید .

  • ابتدا به تنظیمات ” Settings ” دستگاه بروید .
  • به بخش ” Mobile Data ” بروید .
  • گزینه ” Mobile Data Options ” را انتخاب کنید .
  • در پنجره باز شده گزینه ” Mobile Data Network ” را انتخاب کنید .
  • به پایین بروید و گزینه ” Reset Settings ” را انتخاب کنید و روی دکمه ” Reset ” ضربه بزنید .